Διαδικτυακό επιμορφωτικό σεμινάριο του 2ου ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. Β’ Αθήνας με θέμα : «Ο θεσμός της Παράλληλης Στήριξης στο ελληνικό σχολείο – Τεχνικές Παρέμβασης»

Το 2ο ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. Β’ Αθήνας, διοργάνωσε διαδικτυακό επιμορφωτικό σεμινάριο με θέμα: «Ο θεσμός της Παράλληλης Στήριξης στο ελληνικό σχολείο – Τεχνικές Παρέμβασης», το οποίο πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη 30 Νοεμβρίου 2022 και ώρες 17:30-20:30.

Στο διαδικτυακό επιμορφωτικό σεμινάριο συμμετείχαν εκπαιδευτικοί Παράλληλης Στήριξης της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης, που υποστηρίζουν μαθητές στα Δημοτικά Σχολεία ευθύνης του 2ου ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. Β’ Αθήνας καθώς και εκπαιδευτικοί ΠΕ70, οι οποίοι συνεργάζονται με εκπαιδευτικό Παράλληλης Στήριξης στην γενική τάξη κατά την σχολική χρονιά 2022 – 2023.

Επιστημονική υπεύθυνη και συντονίστρια της επιμορφωτικής διαδικτυακής ημερίδας, η προϊσταμένη του 2ου ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. Β’ Αθήνας  Χατζοπούλου Μαριάννα.

Μέλη της Επιστημονικής ομάδας: Θεοδωρέλου Χριστίνα, Λαμπία Ευανθία, Μαργαρίτη Γεωργία, Ντζάνη Φωτεινή, Παπαναστασίου Γιώργος, Σπανού Αικατερίνη και Φιλιπποπούλου Γεωργία

Εισηγητές: Γιαζιτζίδου Ολυμπία, Δρακωτού Ανθή, Θεοδωρακοπούλου Ανθή, Θεοδωρέλου Χριστίνα, Καρπέτη Ανθή – Παρασκευή, Λαμπία Ευανθία, Μαργαρίτη Γεωργία, Μαυρωνάς Δημήτριος, Ντζάνη Φωτεινή, Παπαναστασίου Γιώργος, Ρούντου Πηνελόπη, Σαΐτη Αγγελική, Σένη Μαργαρίτα, Σπανού Αικατερίνη και Φιλιπποπούλου Γεωργία

Η Προϊσταμένη

του  2ου ΚΕ.Δ.Α.Σ.Υ. Β΄ Αθήνας